Loading...
Informace 2019-02-26T08:40:01+00:00

MOŽNOSTI DOPRAVY DO ŠPINDLEROVA MLÝNA

Špindl je říší zimních zážitků! Co všechno je potřeba vědět a znát, abyste se v ní dobře vyznali? Všechny důležité informace a tipy najdete zde.

Ještě předtím, než vyrazíte, nezapomeňte si na této stránce nastudovat:

  • Dopravu a možnosti parkování

  • Mapu areálu závodu a doprovodných akcí

  • Instrukce pro příjezd autem

UBYTOVÁNÍ

Pro dotazy ohledně ubytování nás prosím kontaktujte na emailu hotel@worldcup2019.cz.

FANKLUBY

Pro fankluby máme místa na tribuně a zdarma shuttle bus. Musí se však nahlásit dopředu na email kremenova@worldcup2019.cz.

Nejbližšími mezinárodními letišti jsou Letiště Václava Havla v Praze a Copernicus Airport Wrocław, na které lze sehnat letenky s desítkami společností od luxusních až po nízkonákladové.

Oragnoizátoři za spolupráce s PČR vypracovali rozsáhlý dopravní projekt, který zajištůje pohodlny a bezpečný příjezd až do Špindlerova Mlýna, kde mimo stávající kapacitu parkovišť vznikají další parkovací plochy. Pro svoz návštěvníků ze stávajících parkovišť a dalších parkovacích ploch bude nepřetržitě sloužit Worldcup Shuttle bus zdarma. Dopravní projekt bude v provozu od Pátku 8.3. od 6:30 do soboty 9.3. večer 20:00. (některé dílčí části i déle). V tomto čase bude omezen vjezd od centra Špindlerova Mlýna do Svatopetrského údolí pouze na povolení, které dostanou všichni s trvalým bydlištěm ve Svatém Petru a návštěvníci ubytovaní na hotelích a penzionech ve Svatopetrském udolí. V pátek 8.3. a sobotu 9.3. bude platit zákaz vjezdu vozidlum s hmotoností přesahující 3,5t od Herlíkovic dále do Špindlerova Mlýna. PROSÍME VŠECHNY NÁVSTĚVNÍKY ABY RESPEKTOVALI POKYNY ORGANIZÁTORŮ A POLICIE V PRŮBĚHU JEJICH PŘÍZEDU I ODJEZDU A DO ŠPINDLEROVA MLÝNA DORAZILI S ČASOVOU REZERVOU.

Díky autobusům CITY SKI se do Špindlu dostanete vždy včas. A to i ve chvíli, kdy budou všechna parkoviště plná a vjezd aut do města nebude povolen. Neriskujte, ušetřete přírodu, své nervy i peněženku a vydejte se na Světový pohár s CITY SKI. Rezervovat místo si můžete jednoduše online zde: www.cityski.cz/worldcup2019/

Mapy

ŠPINDLERŮV MLÝN

Nejvýznamnější, největší i nejznámější horské středisko v České republice, které je v mnoha směrem unikátní. Kloubí se zde bohatá historie a kulturní dědictví, což se s úctou k tradicím promítá i do moderní současnosti. Špindlerův Mlýn leží v nadmořské výšce 575 až 1555 metrů nad mořem na významné evropské řece Labe, jenž pramení jen 8 kilometrů od centra města. Pokud na hřebenech hor není sníh, je právě pramen Labe oblíbenou turistickou atrakcí. Město má mimořádný význam z hlediska cestovního ruchu v Krkonoších – a to jak v létě, tak v zimě. Kromě rodinné a sportovní turistiky je tato lokalita vyhledávaná také pro obchodní setkání, kongresy, a to i zahraničními návštěvníky. Jejich zájem trvale výrazně přesahuje obvyklé normy v jiných českých horských střediscích. Nejvyhlášenější je ovšem Špindlerův Mlýn díky skvělým podmínkám pro zimní sporty obecně, hlavně alpské lyžování. Město je na nápor turistů připraveno, jsou v něm velkokapacitní hotely, spousta modernizovaných penzionů i původních a rekonstruovaných objektů. Mezi lidmi se Špindlerovu Mlýnu, co do významu a kvality nabízených služeb přezdívá „český Aspen“.

Google Maps

SKIAREÁL ŠPINDLERŮV MLÝN

Nejlépe vybavené lyžařské středisko České republiky, kde je celkově 27 kilometrů sjezdových tratí, snowpark, dva funtracky a 91,5 kilometrů tratí na běžecké lyžování. Celý skiareál se skládá z pěti částí: Svatý Petr (nejvýznamnější centrum sportovního dění ve Špindlerově Mlýně, co se týče délky a převýšení tratí pro sjezdové lyžování, jedná se o nejkvalitnější poměr v celé České republice), Medvědín (lyžování na slunných svazích především pro sportovní lyžařskou jízdu), Horní Mísečky (ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi), Hromovka (večerní lyžování na nejlépe osvětlené sjezdovce), Labská (část nacházející se u Labské přehrady, menší středisko, které je vyhledávané především rodinami s dětmi). Celkově je v provozu 6 lanových drah pro lyžaře a 11 vleků s přepravní kapacitou nejméně 21 000 osob za hodinu.

SVAZ LYŽAŘŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Svaz lyžařů České republiky je nejstarším národním lyžařským svazem na světě. V roce 2003 oslavil 100 let od svého vzniku. Byl založen 21. listopadu 1903 v Jablonci nad Jizerou na setkání tří zástupců prvních lyžařských klubů na českém území a byl nazván Svaz lyžařů Království českého.