Obří slalom ve Špindlerově Mlýně v úžasné atmosféře ovládla Vlhová

Vítězkou obřího slalomu Světového poháru ve Špindlerově Mlýně je slovenská lyžařka Petra Vlhová.  Vzala tak Mikaele Shiffrinové první možnost na zisk malého křišťálového glóbu za hodnocení disciplíny.

Američanka nakonec skončila třetí místo a před závěrečným obřím slalomem v Andoře vede průběžné hodnocení před slovenskou rivalkou o 97 bodů. Druhá dnes skončila Němka Viktoria Rebensburgová.

Vlhová v úžasné atmosféře před vyprodanými tribunami potvrdila svou velmi dobrou formu, která jí v obřím slalomu vynesla nedávno zlatou medaili na mistrovství světa v Aare. V krkonošském zimním středisku ovládla už první kolo a ve druhém svůj náskok těsně uhájila o jedenáct setin sekundy. Shiffrinová ztratila šest desetin.

Američance nevyšlo podle představ první kolo, ve kterém skončila čtvrtá. Ve druhém kole si sice o příčku polepšila, ale vzhledem k vítězství Vlhové se již jistá vítězka celkového pořadí Světového poháru ještě nemohla radovat z další letošní trofeje.

V boji o malý glóbus ale Shiffrinové odpadla další soupeřka, když dosud druhá Tessa Worleyová dojela až sedmá a přišla o šanci na triumf.

Českým závodnicím se nepovedlo projít do druhého kola. Nejlepší z nich Gabriela Capová obsadila v 1. kole 51. místo, mnohonásobná zlatá medailista z deaflympiád Tereza Kmochová skončila na 54. místě. Zraněná Kateřina Pauláthová jízdu nedokončila.

2019-03-08T15:45:34+00:00