Shiffrinová si dá kratší pauzu, do Špindlerova Mlýna ale dorazí

Královna lyžařek Mikaela Shiffrinová nepojede na nadcházející závody Světového poháru v Crans Montaně a Soči. Neměla by ale vynechat o druhém březnovém víkendu závody ve Špindlerově Mlýně. Suverénně vedoucí žena seriálu se rozhodla pro kratší pauzu poté, co v úterý zvítězila v městském paralelním slalomu ve Stockholmu a zajistila si tak malý křišťálový glóbus za prvenství ve slalomu.

Shiffrinová tak vynechá čtyři závody. V Crans Montaně je o tomto víkendu na programu sjezd a kombinace, o týden později na olympijské trati v Rusku sjezd a superobří slalom, ve kterém třiadvacetiletá Američanka zvítězila na nedávném mistrovství světa.

Do Česka ale plánuje dorazit. Ve Špindlerově Mlýně si bude moci 8. března zajistit prvenství v obřím slalomu. Další den se jede slalom, který je její hlavní disciplínou. Vedle celkového prvenství ve Světovém poháru bude v Krkonoších bojovat také o 15. vítězství v sezoně, což by byl nový rekord. Ve Stockholmu vyrovnala rekord Švýcarky Vreni Schneiderové z ročníku 1988/89.

2019-03-03T20:11:35+00:00