Shiffrinová ve Špindlerově Mlýně potvrdila svou dominanci ve slalomu

Americká lyžařka Mikaela Shiffrinová i ve Špindlerově Mlýně potvrdila, proč je královnou této sezony Světového poháru a vyhrála slalom. Již jistá vítězka celkového pořadí SP i disciplíny ovládla už první kolo a ve druhém suverénně završila své rekordní patnácté vítězství v sezoně.

Na druhém místě skončila o 85 setin vteřiny Švýcarka Wendy Holdenerová. Třetí Slovenka Petra Vlhová, vítězka pátečního obřího slalomu, zaostala za vítězkou o dvě vteřiny. Češka Gabriela Capová si 15. místem vylepšila své osobní maximum v SP.

Bouřlivá atmosféra s deseti tisíci fanoušky hnala lyžařky i v náročných podmínkách, když první kolo komplikovalo sněžení. Nejlépe se s tím ale vypořádala Shiffrinová, která chtěla slavit v místě, kde před osmi lety její kariéra odstartovala. V prvním kole byla nejrychlejší na všech mezičasech, ve druhém kole se sice musela sklonit před Rakušankou Katharinou Truppeovou, která se posunula ze 16. místa až na čtvrté, ale o první příčce pro Shiffrinovou nebylo pochyb.

Třiadvacetiletá Američanka vyhrála už devátý z jedenácti slalomových závodů SP v sezoně včetně paralelních, jen dvakrát se musela sklonit před Vlhovou a skončila druhá. Dosud tak poztrácela pouze 40 z možných 1100 bodů. Celkem Shiffrinová a Vlhová dohromady ovládly posledních 19 slalomů.

Dařilo se i dvěma českým reprezentantkám. Gabriela Capová zajela v prvním kole 19. nejrychlejší čas. V druhém kole sice v závěru trochu ztratila, přesto si nakonec i díky chybám soupeřek polepšila na 15. místo. To je její nejlepší umístění v kariéře, když dosud byla nejlépe devatenáctá při loňských slalomech v Killigtonu a Kranjské Goře.

„Fanoušci byli úžasní a moc jim děkuji, že nás přišli podpořit,“ řekla Capová. „Jsem ráda, že jsem si to své maximum vylepšila, i když v závěru už mi došly síly,“ dodala.

První body po více než roce si pak připsala Martina Dubovská, která si vyjela 23. příčku.  Naposledy byla v nejlepší třicítce loni v lednu v Záhřebu. Třetí z Češek Klára Pospíšilová při svém debutu v SP nedokončila první kolo.

2019-03-09T15:50:08+00:00