Vlhová přiletěla do Špindlerova Mlýna vrtulníkem a natěšená

Hlavním tahákem programu ve Špindlerově Mlýně budou souboje mezi americkou hvězdou Mikaelou Shiffrinovou a její slovenskou vyzývatelkou Petrou Vlhovou, tedy mezi dvěma nejlepšími ženami letošní sezony. Vlhová chce být co nejlépe připravená, i proto využila možnost přiletět z Tater do Krkonoš vrtulníkem.

„Cestování pro mě bývá náročné, protože mám delší nohy, a tak někdy trpím, když mám jet sedm hodin autem a pak podávat nějaký výkon,” vysvětlila Vlhová, proč využila nabídku pohodlnější a rychlejší cesty na předposlední závod sezony.

Sice už Shiffrinovou nemůže připravit o malý křišťálový globus za slalom, ale přesto by ráda popáté v sezoně slavila vítězství v závodu Světového poháru. Zvláště když její americká rivalka bude především myslet na páteční obří slalom, ve kterém ještě globus nemá. I v něm se jí bude Vlhová snažit prohnat podobně jako nedávno na mistrovství světa v Aare, kde se stala mistryní světa v obřím slalomu.

„Řekla bych, že s Mikaelou máme dobrý vztah. Jen se nemáme čas potkávat. V podstatě jen v cíli, na stupních vítězů. Tam se normálně pobavíme, máme vůči sobě vzájemný respekt,“ řekla slovenská hvězda, kterou dorazí podpořit velké množství fanoušků ze Slovenska.

„Jsem pyšná, že jsem Slovenka, a jsem velmi šťastná, že mám tolik fanoušků. Chci se jim odvděčit co nejlepším výkonem. Vím, že spousta lidí přijede i sem. Mám ke Špindlerovu Mlýnu speciální vztah, vždyť jsme sousedé. Těším se, že se budu cítit aspoň trošku jako doma,” dodala.

2019-03-07T16:39:08+00:00