Dvojitý triumf Štuhecové ve Val Gardeně. Ledecká si vylepšila maximum v super-G

Jen co si dala Mikaela Shiffrinová krátké volno od závodění, „zabrala“ si její pozici Ilka Štuhecová. Slovinská lyžařka využila neúčasti americké soupeřky a v italské Val Gardeně ovládla jak sjezd, tak následný superobří slalom.

Až do závodů v Itálii jasně vládla Shiffrinová, která devět startů proměnila v pět vítězství. Pak se ale rozhodla dát si pauzu. „Já i můj tým si potřebujeme trochu odpočinout po náročných šesti týdnech,“ napsala Shiffrinová na twitteru.

Otázka tak byla, kdo v náhradním závodě za zrušený sjezd ve Val d’Isere využije absence první ženy celkového pořadí Světového poháru. Oba dny se na sjezdovce Saslong náramně vydařily 28leté Slovince, pro níž bylo v téhle sezoně maximem šesté místo ze sjezdu v Lake Louise.

Úřadující mistryně světa ve sjezdu tak dala jasný signál, že je po zranění, kvůli kterému přišla i o olympijské hry, zpátky v top formě.

Ve sjezdu za ní skončila Italka Nicol Delagová, což pro ni byl životní výsledek – nikdy dřív totiž neskončila na stupních vítězů. Bronz brala Rakušanka Ramona Siebenhoferová.

V super-G se pak za Štuhecovou seřadily na druhém místě s totožným časem Tina Weiratherová z Lichtenštejnska a Rakušanka Nicole Schmidhoferová.

V obou závodech bodovala i česká hvězda Ester Ledecká. Úvodní naděje po vyhraném tréninku ve sjezdu se rozplynuly po 29. místě v ostrém závodě, při němž Ledecká chybovala. „Strašná škoda, měla na víc,“ litoval trenér Tomáš Bank.

V super-G si však Ledecká výrazně polepšila a skončila na 11. místě, což je pro ní nejlepší výkon v rámci Světového poháru v této disciplíně.

„Mám strašnou radost. Je to pěkný dárek k mému dnešnímu svátku,“ říkala Ledecká. „Jízdu jsem si hrozně užila, každou bránu, do cíle jsem přijela úplně šťastná. Bylo mi jedno, kolik mám ztrátu, i když ta ztráta byla krásná,“ komentovala výsledný čas, který byl jen o 76 setin horší než zajela vítězka.

Ledecká, senzační olympijská vítězka v super-G, byla se svým druhým výkonem ve Val Gardeně hodně spokojená. „Na to, co mám všechno za sebou, tak to je super výsledek. Ve sjezdu se to bohužel tolik nepovedlo. Už je cítit můj náročný program: operace ruky, přesuny, přelety, nemocnice, rekonvalescence, snowboardové závody, lyžařské závody…,“ vypočítávala. „Mám ale radost, že jsem ve všech lyžařských závodech této sezony dokázala bodovat, což mi přijde fantastické.“

U české sněhové obojživelnice, která na snowboardu zahájila Světový pohár druhým a prvním místem, už se kumuluje únava z extrémně náročného programu. Za tři týdny v této sezoně zvládla 6 závodů na lyžích, dva na snowboardu. Do toho oficiální tréninky a snowboardové kvalifikace.

„Jsem závodní typ, kdyby to šlo a byl někde další závod, závodila bych dál, prostě bych tam jela,“ pravila. „Je každopádně cítit, že závodů a přesunů bylo dost. Prožila jsem si příběh s rukou, pak vracení se zpátky, dlouhé cesty, přesuny, člověk sbírá síly a další den ho čeká trénink v úplně jiném sportu. To je zátěž nejen fyzická, ale i psychická, protože pořád musím být ve střehu,“ uvedla Ledecká, která by na lyžích měla závodit opět 12. ledna ve Svatém Antonu.

Zdroj foto: fis-ski.com

2018-12-20T07:33:55+00:00