Loading...
Informace 2019-01-03T11:26:37+00:00

MOŽNOSTI DOPRAVY DO ŠPINDLEROVA MLÝNA

Špindl je říší zimních zážitků! Co všechno je potřeba vědět a znát, abyste se v ní dobře vyznali? Všechny důležité informace a tipy najdete zde.

Ještě předtím, než vyrazíte, nezapomeňte si na této stránce nastudovat:

  • Dopravu a možnosti parkování

  • Mapu areálu závodu a doprovodných akcí

  • Instrukce pro příjezd autem

Nejbližšími mezinárodními letišti jsou Letiště Václava Havla v Praze a Copernicus Airport Wrocław, na které lze sehnat letenky s desítkami společností od luxusních až po nízkonákladové.

V době konání Světového poháru bude vyhrazených pouze několik parkovacích ploch, jejíchž kapacita je omezená. Doporučujeme tedy nechat vůz níže (např. Vrchlabí) a zbytek cesty dojet autobusem.

Několik autobusových společností provozuje přímou linku mezi Prahou a Špindlerovým Mlýnem.

Mapy

ŠPINDLERŮV MLÝN

Nejvýznamnější, největší i nejznámější horské středisko v České republice, které je v mnoha směrem unikátní. Kloubí se zde bohatá historie a kulturní dědictví, což se s úctou k tradicím promítá i do moderní současnosti. Špindlerův Mlýn leží v nadmořské výšce 575 až 1555 metrů nad mořem na významné evropské řece Labe, jenž pramení jen 8 kilometrů od centra města. Pokud na hřebenech hor není sníh, je právě pramen Labe oblíbenou turistickou atrakcí. Město má mimořádný význam z hlediska cestovního ruchu v Krkonoších – a to jak v létě, tak v zimě. Kromě rodinné a sportovní turistiky je tato lokalita vyhledávaná také pro obchodní setkání, kongresy, a to i zahraničními návštěvníky. Jejich zájem trvale výrazně přesahuje obvyklé normy v jiných českých horských střediscích. Nejvyhlášenější je ovšem Špindlerův Mlýn díky skvělým podmínkám pro zimní sporty obecně, hlavně alpské lyžování. Město je na nápor turistů připraveno, jsou v něm velkokapacitní hotely, spousta modernizovaných penzionů i původních a rekonstruovaných objektů. Mezi lidmi se Špindlerovu Mlýnu, co do významu a kvality nabízených služeb přezdívá „český Aspen“.

Google Maps

SKIAREÁL ŠPINDLERŮV MLÝN

Nejlépe vybavené lyžařské středisko České republiky, kde je celkově 27 kilometrů sjezdových tratí, tři snowparky a 85 kilometrů tratí na běžecké lyžování. Celý skiareál se skládá z pěti částí: Svatý Petr (nejvýznamnější centrum sportovního dění ve Špindlerově Mlýně, co se týče délky a převýšení tratí pro sjezdové lyžování, jedná se o nejkvalitnější poměr v celé České republice), Medvědín (lyžování na slunečných svazích především pro sportovní lyžařskou jízdu), Horní Mísečky (ideální pro začátečníky a rodiny s dětmi), Hromovka (nejdelší večerní lyžování v České republice na svahu dlouhém 1,5 km), Labská (část nacházející se u Labské přehrady, menší středisko, které je vyhledávané především rodinami s dětmi). Celkově je v provozu 6 lanových drah pro lyžaře a 11 vleků s přepravní kapacitou nejméně 21 000 osob za hodinu.

SVAZ LYŽAŘŮ ČESKÉ REPUBLIKY

Svaz lyžařů České republiky je nejstarším národním lyžařským svazem na světě. V roce 2003 oslavil 100 let od svého vzniku. Byl založen 21. listopadu 1903 v Jablonci nad Jizerou na setkání tří zástupců prvních lyžařských klubů na českém území a byl nazván Svaz lyžařů Království českého.

Hotely (pro týmy)

OREA RESORT HORAL **** (vyprodáno)

SVATOPETRSKÁ 280   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HOTEL ADAM (vyprodáno)

SVATÝ PETR 267   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HOTEL OLYMPIE

LUČNÍ 56   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HOTEL BEDŘIŠKA

LESNÍ 50   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HARMONY CLUB HOTEL

BEDŘICHOV 106   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HOTEL POD JASANY *** (vyprodáno)

HORNÍ 213   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HOTEL DOMOVINA *** (vyprodáno)

OKRUŽNÍ 186   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HOTEL BARBORA *** (vyprodáno)

ŠKOLNÍ 37   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HOTEL MARTIN (vyprodáno)

ÚDOLNÍ 292   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

HOTEL LESANA (vyprodáno)

BEDŘICHOV 93   •   ŠPINDLERŮV MLÝN

Výsledek obrázku pro hotel lesana špindlerův mlýn