Mikaela Shiffrinová triumfovala také v Mariboru

Hlavní favoritka blížícího se Světového poháru ve Špindlerově mlýně Američanka Mikaela Shiffrinová opět potvrdila svou dominanci a v Mariboru brala dvě zlaté medaile. Nejprve uspěla v obřím slalomu a v sobotu nechala za sebou všechny konkurentky i ve slalomu. Připsala si tak už dvanáctý a třináctý triumf v sezoně a celkově šestapadesátý v seriálu. Šlo o poslední  Světový pohár před mistrovstvím světa. Po něm se budou lyžařky stěhovat do Špindlerova mlýna.

V obřím slalomu se Shiffrinová v Mariboru podělila o triumf se Slovenkou Petrou Vlhovou, která získala osmé prvenství v kariéře a čtvrté v tomto ročníku. Obě rivalky dojely ve shodném čas, když po prvním vedla Shiffrinová o 48 setin, ale ve druhém se na ní Vlhová dotáhla.

„Když jsem viděla Petřinou jízdu, říkala jsem si, že to bude těžké,“ řekla Shiffrinová. „Na konci jsem udělala chybu a netušila, kolik času mě stála. Ale viděla jsem zelené číslo a pak zjistila, že jsme na tom úplně stejně,“ dodala olympijská vítězka v obřím slalomu z Pchjongčchangu.

Na stupně vítězů je doplnila Norka Ragnhild Mowinckelová se ztrátou 93 setin. Jediné Češce na startu Gabriele Capové se jízda vůbec nepovedla a byla klasifikována na 58. místě ze 72 lyžařek, přičemž jedenáct jich závod nedokončilo.

Naopak ve slalomu si Capová dojela pro 26. místo a podruhé v sezoně bodovala. V druhém kole dokonce předčila i suverénní vítězku Shiffrinovou a zajela třetí nejrychlejší čas.

Shiffrinová však po prvním kole jasně vedla a za deštivého počasí si spíše hlídala náskok jedné vteřiny. Vlhové se druhé kolo nepovedlo a z druhého místa klesla na konečné páté místo. Stříbro brala se ztrátou 77 setin Švédka Anna Swennová Larssonová. Třetí byla Wendy Holdenerová ze Švýcarska.

2019-02-05T07:16:50+00:00