Vlhovou hnala za triumfem bouřlivá atmosféra

V podstatě domácí prostředí vytvořili slovenské lyžařce Petře Vlhové její fanoušci ve Špindlerově Mlýně a pomohli jí tak k devátému triumfu v závodech Světového poháru v kariéře. Společně si pak zazpívali i slovenskou hymnu a korunovali tak výbornou atmosféru, která pod sjezdovkou panovala celý den.

„Moji fanoušci jsou fantastičtí. Mohli jsme to vidět dnes, ale dokazují to v každém závodě,“ radovala se Vlhová, která má největší radost z toho, že její výkony pomáhají k rozvoji lyžování na Slovensku. „Mohu říct, že lyžování je nyní na Slovensku sportem číslo jedna. Spousta dětí začíná lyžovat, což je pro mě tou největší odměnou,“ prohlásila. „Vím, že je dneska Mezinárodní den žen. Chlapi z týmu mi přáli už ráno, sama sobě jsem nadělila ten nejhezčí možný dárek. Pokud jsem udělala radost také dalším ženám, moc mě to těší,“ dodala.

Obrovské množství slovenských vlajek a velké očekávání sice na Vlhovou vytvářelo tlak, ale ona si s ním poradila skvěle a zvítězila před Němkou Viktorií Rebensburgovou a americkou favoritkou Mikaelou Shiffrinovou.

„Není úplně jednoduché lyžovat před tolika fanoušky, protože je s tím samozřejmě spojeno velké očekávání. Ale v konečném důsledku mi to pomohlo. Po dlouhé době jsem vnímala povzbuzování i během jízdy, což je speciální zážitek. Věřím, že moji fanoušci to dnes oslaví a jen doufám, že Špindlerův Mlýn nezboří,“ smála se Vlhová.

Pomohlo jí i to, že si podobnou atmosféru vyzkoušela už při závodech Evropského poháru doma v Jasné a byla tak na tlak ze strany fanoušků připravená. „Pro mě bylo skvělé, že jsem mohla absolvovat závody v Jasné. Byl to dobrý trénink, především jsem se po dlouhé době představila doma. Věřím, že i závody na Slovensku mi pomohly k dnešnímu triumfu,“ souhlasila.

Navíc hned v sobotu si podporu fanoušků užije znovu při slalomu. A to nejen těch slovenských, ale i českých, kteří reprezentantce sousední země vítězství přáli. „Obecně jsou závody v Česku skvělé. Máme k sobě pořád blízko, vždycky jsme měli. Viděla jsem i spoustu českých fandů, kteří slavili moje vítězství, to mě samozřejmě moc těší,“ uvedla třiadvacetiletá rodačka z Liptovského Mikuláše. „Na sobotní slalom se těším. V každém závodě chci jet na vítězství a zítřek nebude výjimkou. Na startu ale bude spousta holek, které mohou myslet na nejvyšší příčky. Takže uvidíme. Dám do toho maximum stejně jako dnes a uvidíme, na co to bude stačit,“ dodala.

Dnešním vítězstvím překazila Shiffrinové šanci na předčasný zisk malého křišťálového glóbu za prvenství v celkovém hodnocení SP v obřím slalomu. A dokonce udržela šanci, že by Američance mohla glób vyfouknout, pokud by vyhrála i závěrečný závod v Andoře a Shiffrinová nedojela. „Vždycky je skvělé závodit s Mikaelou. Máme vždy velmi těsné výsledky, to vzájemné soupeření mě posouvá dál. Pro mě je důležité, že se dokážu držet dlouhodobě v nejužší špičce,“ prohlásila Vlhová.

2019-03-08T17:54:15+00:00