Do Špindlerova Mlýna se vrátí po osmi letech Světový pohár!

Lyžařky pojedou při závodě Světového poháru ve Špindlerově Mlýně, který se uskuteční v březnu 2019, slalom a obří slalom. Program tak bude stejný jako před osmi lety a domácí hvězda Ester Ledecká by se mohla představit v obřím slalomu, v němž startovala už na letošní olympiádě v Koreji. Uvažovalo se, že by se ve Špindlerově Mlýně jel tentokrát paralelní obří slalom, ale ten bude ve Svatém Mořici. Novinářům to řekl šéf ženské části SP Mezinárodní lyžařské federace (FIS) Atle Skaardal.

Jeho tým navštívil krkonošské středisko při inspekci, která pravidelně předchází všem podnikům elitního seriálu. Probíraly se především detaily zaměřené například na bezpečnostní opatření nebo televizní pokrytí. „Většina věcí, o kterých jsme mluvili, není nic nového pro organizační tým, protože má zkušenosti s pořádáním velkých závodů,“ řekl Skaardal.

Funkcionáři FIS si prošli oba závodní svahy i cílový prostor. „Chceme, aby to byla velká aréna. Hraje to roli ze sportovního pohledu, ale také pro diváky, aby si to užili,“ doplnil někdejší norský lyžař.

Do Špindlerova Mlýna se Světový pohár vrátí po osmi letech. V roce 2011 byla největší domácí hvězdou slalomářka Šárka Záhrobská. Tentokrát by ji měla zastoupit dvojnásobná olympijská vítězka Ledecká, i když její oblíbené rychlostní disciplíny se ve Špindlerově Mlýně jet nemohou.

„Také pro FIS je skvělé mít domácí hrdinku v závodě. Obří slalom zatím nebyl její nejsilnější disciplínou. Doufám, že bude v dobré formě a zúčastní se obřího slalomu, což by bylo rozhodně velmi pozitivní pro tento závod,“ řekl na její adresu Skaardal.

Ledecká už po sezoně hovořila o tom, že by se českým fanouškům ráda představila. Potvrdil to i David Trávníček, šéf agentury Sport Invest, která Ledeckou zastupuje.

„Startovat v rodné zemi na Světovém poháru je vždycky čest pro sportovce, takže v plánu to je. Nicméně ten závodní kalendář se teprve tvoří,“ řekl Trávníček. Očekává, že účast Ledecké by do Špindlerova Mlýna přilákala spoustu fanoušků.

Zdroj: ISPORT.CZ

2018-09-19T12:30:48+00:00